Międzynarodowa konferencja kryminologiczna

2024-10-15

Przedstawiciele IWS wzięli udział w międzynarodowej konferencji z udziałem naukowców z Indii, Kanady, USA, Republiki Południowej Afryki, Tajlandii, Wielkiej Brytanii i Australii. W dyskusji poświęconej kryminologii oraz wymiarowi sprawiedliwości wzięli udział pracownicy Sekcji Analiz Ekonomicznych  IWS – dr hab. Paweł Ostaszewski, dr Joanna Klimczak oraz dr Justyna Włodarczyk-Madejska.

 

Wśród poruszanych zagadnień były m.in. nowe trendy w przestępczości, technologie i wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych, sprawiedliwość naprawcza, resocjalizacja, przestępczość transnarodowa, zapobieganie przestępczości, wzmacnianie pozycji ofiary. Konferencja odbyła się za pośrednictwem internetowej telekonferencji.

 

Pracownicy Sekcji Analiz Ekonomicznych  Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości wygłosili referat na temat skutecznej polityki stosowania kary pozbawienia wolności pt. „In Search of an Effective Policy for Applying Imprisonment”, będący efektem analiz dotyczących rozmiarów populacji więziennej, przeprowadzonych w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości w ostatnich latach.

 

Międzynarodowa konferencja „First International Conference on Criminology & Criminal Justice” zorganizowana została w dniach 3-4 października przez Department of Criminology and Criminal Justice, Faculty of Humanities and Social Sciences, University of Sri Jayewardenepura na Sri Lance, International Institute of Justice and Police Sciences w Indiach, South Asia Society of Criminology and Victimology oraz Saveetha School of Law SIMATS.

 

South Asia Society of Criminology and Victimology (SASCV), czyli Południowoazjatyckie Towarzystwo Kryminologii i Wiktymologii jest międzynarodowym stowarzyszeniem założonym w 2009 roku, którego celem jest stworzenie naukowej platformy poświęconej rozwiązywaniu problemów w zakresie zapobiegania przestępczości, wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych oraz formy wsparcia dla ofiar. SASCV zajmuje się promowaniem badań z zakresu kryminologii i wiktymologii w kontekście Azji Południowej. Towarzystwo zachęca naukowców i praktyków do badania różnych zagadnień, począwszy od wzorców i trendów przestępczości, aż po reformę sądownictwa karnego.

 

Przez 15 lat działalności SASCV stało się kluczową siłą w pogłębianiu wiedzy, badaniach i wsparciu w dziedzinie kryminologii i wiktymologii na arenie międzynarodowej i w regionie Azji Południowej. Jej zaangażowanie w promowanie badań, rozpowszechnianie wiedzy, propagowanie zmiany polityki i budowanie potencjału wywarło głęboki wpływ na systemy wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i mechanizmy wsparcia dla ofiar.

 

qq online qq online qq online qq online