Zapowiedź: Ostatni zjazd Akademii Komunikacji Społecznej

2023-01-12

Już w najbliższy weekend, 14 i 15 stycznia 2023 r. w Centrum Analiz Strategicznych Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości odbędzie się kolejny i zarazem ostatni zjazd Akademii Komunikacji Społecznej – programu edukacyjnego IWS.

 

Uczestnicy Akademii  przez ostatnie tygodnie gorliwie pracowali nad redakcją swoich prac zaliczeniowych, w których pisaniu wspomagali ich indywidualni tutorzy z Instytut Wymiaru Sprawiedliwości. Zadaniem, jakie zostało postawione uczestnikom w ramach pracy końcowej, było przedstawienie jednego wydarzenia/zjawiska w najnowszej historii Polski lub świata, które w ich ocenie nie zostało dostatecznie dostrzeżone przez opinię publiczną i przedstawienie go na nowo. Oprócz kolejnych wykładów i warsztatów, najbliższy zjazd będzie również okazją do zaprezentowania wyników prac przez każdego z uczestników, jak również podsumowania projektu.

 

W czasie zjazdów Akademii, słuchacze biorą udział w wykładach i warsztatach realizowanych przez teoretyków i praktyków komunikacji społecznej – dziennikarzy, ludzi mediów – ale również odbywają ćwiczenia m. in. z zakresu wystąpień publicznych. Akademia jest również forum wymiany doświadczeń na temat zagadnień komunikacji w administracji państwowej i wymiarze sprawiedliwości.

 

Akademia Komunikacji Społecznej – to program edukacyjny ukierunkowany na rozwój kompetencji jego uczestników w obszarze komunikacji społecznej. Ich nabycie umożliwi absolwentom programu przekazywanie społeczeństwu istotnych z punktu widzenia państwa informacji w czytelny, przejrzysty i zrozumiały sposób.

 

Program adresowany jest przede wszystkim do studentów kierunków społecznych i humanistycznych, kształcących przyszłych dziennikarzy, polonistów specjalistów od public relations i komunikacji wizerunkowej, a także młodych osób pracujących już w zawodzie, działaczy społecznych i prawników.

 

Więcej o Akademii Komunikacji Społecznej można przeczytać na dedykowanej stronie – www.komunikacja.iws.gov.pl

qq online qq online qq online qq online