IWS-zdjecie-strona-glowna
IWS-baner-3
IWS-baner-4
IWS-baner-7
IWS-baner-6
IWS-baner-2
IWS-baner-5
IWS-baner-2-940×620
IWS-banner-18-940×620
Aktualności

Spotkanie z Mikołajem Pawlakiem, Rzecznikiem Praw Dziecka

W sobotę 12 stycznia 2019 roku podczas III zjazdu Programu Student Pracowni Liderów Prawa gościliśmy Rzecznika Praw Dziecka Pana Mikołaja Pawlaka. Pan Rzecznik to adwokat praw obojga, prawa świeckiego i kanonicznego. W praktyce adwokackiej skupiony przede wszystkim na prawie rodzinnym oraz prawie cywilnym i gospodarczym. Wybrany  przez Sejm RP na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka w dniu 23 listopada 2018 r. na kadencję 2018-2023.

Uznawanie zagranicznych orzeczeń w sprawach cywilnych

W dniu 19 grudnia 2018 r. w Instytucie odbyło się seminarium eksperckie z zakresu międzynarodowego postępowania cywilnego. Po otwarciu przez Dyrektora Marcina Wielca uwagi wprowadzające przedstawili pracownicy IWS: dr hab. Piotr Mostowik na temat ewolucji źródeł prawa i kontekstu funkcjonowania art. 1145 i n. k.p.c.,  oraz dr Paweł Ostaszewski na temat ogólnych zasad pozyskiwania informacji o praktycznym funkcjonowaniu przepisów prawnych i metodologii badań aktowych.

Spotkanie z min. Tomaszem Szatkowskim, Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej

W sobotę 15 grudnia 2018 roku podczas II zjazdu Programu Głównego Pracowni Liderów Prawa gościliśmy Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Pana Tomasza Szatkowskiego. Min. Tomasz Szatkowski jest absolwentem studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz polityki wywiadowczej na Wydziale Studiów Wojennych King’s College London. Był doradcą koordynatora ds. służb specjalnych Zbigniewa Wassermanna oraz zasiadał w Komisji weryfikacyjnej WSI.