Konkurs na najlepszą pracę w zakresie komunikacji strategicznej

Dyrektor Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości ogłasza konkurs na najlepszą pracę w zakresie komunikacji strategicznej. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy z zakresu prawa i zwiększenie świadomości prawnej. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie pięciu esejów na wskazane przez Instytut tematy. W konkursie zostanie przyznana jedna nagroda główna, a liczba wyróżnionych prac zależy od decyzji Kapituły Konkursu. Do udziału w nim zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, które posiadają status studenta lub są absolwentami studiów wyższych.Gdy kara nie wystarcza. O praktyce stosowania cywilnych środków postpenalnych wobec sprawców z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie dla społeczeństwa

Dnia 3 czerwca 2020 r. odbyła się Konferencja naukowa pt. „Gdy kara nie wystarcza. O praktyce stosowania cywilnych środków postpenalnych wobec sprawców z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie dla społeczeństwa”, zorganizowana przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości. Konferencja miała formę Webinarium online.


Szanowni Państwo,

 

w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną kraju, Instytut Wymiaru Sprawiedliwości do odwołania przechodzi w zdalny tryb pracy.

 

Życzymy dużo zdrowia,

Dyrekcja IWS


Zaproszenie na Międzynarodową Konferencję Naukową „Wolność religijna i edukacja”

W dniach 9-10 października 2020 r. w Toruniu odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa o charakterze interdyscyplinarnym pt. „Religious Freedom and Education”. Wydarzenie zostanie zrealizowane w ramach Projektu pt. „O wolność wyznawania religii we współczesnym świecie. Przeciwdziałanie przyczynom dyskryminacji i pomoc prześladowanym na przykładzie chrześcijan”, którego realizację zapewnia Centrum Analiz Strategicznych Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości.

 


Konferencja „Gdy kara nie wystarcza. O praktyce stosowania cywilnych środków postpenalnych  wobec sprawców z zaburzeniami psychicznymi stwarzającymi zagrożenie dla społeczeństwa“

W imieniu Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Konferencji na temat: „Gdy kara nie wystarcza. O praktyce stosowania cywilnych środków postpenalnych wobec sprawców z zaburzeniami psychicznymi stwarzającymi zagrożenie dla społeczeństwa”, która odbędzie się w dniu 3 czerwca 2020 roku.


Panu Doktorowi Witoldowi Borysiakowi

wyrazy szczerego współczucia

z powodu śmierci Ojca

składają

Dyrekcja i Pracownicy

Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości


Publikacja Wydawnictwa IWS „O szkolnictwie wyższym i kształceniu prawników”

Uprzejmie informujemy o ukazaniu się najnowszej publikacji Wydawnictwa Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości pt. „O szkolnictwie wyższym i kształceniu prawników” autorstwa Pani prof. dr hab. Jolanty Jabłońskiej-Boncy.

 


Instytut Wymiaru Sprawiedliwości na Facebooku

Od początku marca funkcjonuje na Facebooku oficjalny profil Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Wszelkie informacje oraz aktualności związane z działalnością Instytutu będą udostępniane również na Facebooku. Serdecznie zapraszamy do śledzenia strony.

 

Odwiedź stronę Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości na Facebooku


Interdisciplinary Summer School on Religious Freedom

W dniach 19-24 lipca 2020 r. w Warszawie odbędzie się Interdisciplinary Summer School on Religious Freedom. Wydarzenie zostanie zrealizowane w ramach Projektu pt. „O wolność wyznawania religii we współczesnym świecie. Przeciwdziałanie przyczynom dyskryminacji i pomoc prześladowanym na przykładzie chrześcijan”, którego realizację zapewnia Centrum Analiz Strategicznych Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości.


Następna strona »