Wyniki konkursu na najlepszą pracę z zakresu komunikacji

W dniu 26 września 2022 r. odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursu na najlepszą pracę z zakresu komunikacji, ogłoszonego Zarządzeniem Dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości z dnia 1 sierpnia 2022 r. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy z zakresu prawa i zwiększenie świadomości prawnej. Uczestnicy w ramach konkursu zobowiązani byli do przygotowania czterech esejów na tematy wskazane przez Instytut.


Otwarte Seminarium Naukowe „Traditional and contemporary challenges”

Miło nam poinformować, że w piątek 30 września 2022 r. odbędzie się Otwarte Seminarium Naukowe Zespołu Sądownictwa Administracyjnego.

 

Temat Seminarium:

Traditional and contemporary challenges


Otwarte Seminarium Naukowe „Access to the fair trial. Will AI is ready to help?”

Z przyjemnością informujemy, że otwarte seminarium naukowe Zespołu Sztucznej Inteligencji odbędzie się we wtorek 27 września 2022 roku.

 

Temat Seminarium

Access to the fair trial. Will AI is ready to help?

 


Trzecie Otwarte Seminarium Naukowe zespołu the Legal Protection of Older People

Z przyjemnością informujemy, że III Otwarte Seminarium Naukowe zespołu ds. ochrony prawnej osób starszych odbędzie się w poniedziałek 26 września 2022 r.


Otwarte Seminarium Naukowe „Mediation – Axiological, Theoretical and Practical Issues – How to Build a Consistent Model of Mediation?”

Mamy przyjemność poinformować, że III Otwarte Seminarium Naukowe Zespołu ds. Mediacji w Postępowaniu Sądowym odbędzie się w piątek 30 września 2022 r.

 

Temat Seminarium:

Mediation – Axiological, Theoretical and Practical Issues – How to Build a Consistent Model of Mediation?


Międzynarodowa konferencja o przeciwdziałaniu przemocy domowej

Instytut Wymiaru Sprawiedliwości zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej o przeciwdziałaniu przemocy domowej  pt. „How to help victims of domestic violence and what can be done better? – review of existing solutions and proposition of new activities”. 

Konferencja zostanie zorganizowana w dniach 29-30 września 2022 r. w ramach projektu badawczego pt. „Zintegrowany system zapobiegania przemocy domowej”, który jest prowadzony przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości we współpracy z norweskim Uniwersytetem w Stavanger.


II edycja konkursu legislacyjnego Stwórz ustawę, zmieniaj prawo

Zapraszamy do udziału w II edycji konkursu legislacyjnego dla szkół ponadpodstawowych „Stwórz ustawę, zmieniaj prawo”!

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie inicjatywy ustawodawczej oraz poszerzenie wiedzy w zakresie tworzenia projektów ustaw i uchwalania prawa. Konkurs daje uczestnikom szansę stworzenia własnego projektu legislacyjnego i zdobycia wiedzy o procesie legislacyjnym w praktyce.


II edycja konkursu mediacyjnego Postaw na mediację

Zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji konkursu mediacyjnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych Postaw na mediację! Celem konkursu jest zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie alternatywnych metod rozwiązywania sporów, w szczególności mediacji oraz rozpowszechniania wiedzy z zakresu prawa, poprzez aktywizację młodych ludzi na poziomie lokalnym.


Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji do II edycji Pracowni Liderów Prawa Junior – programu edukacyjnego Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości

PRACOWNIA LIDERÓW PRAWA JUNIOR to nowoczesna forma kształcenia przyszłych państwowych elit zaadresowana do niepełnoletnich i pełnoletnich uczniów szkół ponadpodstawowych. W ramach zjazdów szkoleniowych uczestnicy pod okiem znanych specjalistów z najbardziej renomowanych polskich uczelni, jak również praktyków z obszaru służby publicznej będą mieli okazję nabywać wiedzę i poszerzać swoje kompetencje z zakresu takich dziedzin, jak: prawo, politologia, socjologia czy stosunki międzynarodowe.


III edycja konkursu Liga Sprawiedliwości

Zapraszamy do udziału w III edycji konkursu Liga Sprawiedliwości!

 

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie edukacji prawnej, kształtowanie ich postaw obywatelskich i zaangażowania w życie społeczne, a także aktywizacja młodzieży w zakresie edukacji prawnej na poziomie lokalnym. Poza walorem typowo edukacyjnym konkurs daje również uczestnikom możliwość wzięcia udziału w świetnej rozgrywce polegającej na rywalizacji zgłoszonych przez szkoły drużyn.


Następna strona »