Konkurs na stanowisko dyrektora IWS

Minister Sprawiedliwości ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Dokumenty należy złożyć w ministerstwie do 17.07.2024 r. Po tej dacie opiniowaniem kandydatów na stanowisko dyrektora IWS zajmie się zespół powołany przez ministra Adama Bodnara.


Prof. Marcin Wielec kończy dyrektorską misję

Po 2 latach na stanowisku Wicedyrektora i 5 latach na stanowisku Dyrektora IWS zakończyłem swoją dyrektorską misję w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości – pisze prof. Marcin Wielec. Dziękuję on wszystkim pracownikom IWS za ich zaangażowanie, pasję i owocną pracę.     


Migracja i sztuczna inteligencja w wymiarze sprawiedliwości

Przedstawiciele IWS wzięli udział w Sztokholmskim Sympozjum Kryminologicznym, gdzie mówili o kryminologicznych aspektach migracji w Polsce oraz sztucznej inteligencji w wymiarze sprawiedliwości. The Stockholm Criminology Symposium jest jedną z największych tego typu konferencji naukowych na świecie, podczas której Królowa Szwecji wręcza „kryminologicznego nobla”.


Jak efektywnie stosować prawo i karać przestępców? (wywiad)

Polska jest jednym z najbezpieczniejszych Państw w Europie zarówno pod względem ilości przestępstw, jak i wskaźnika wiktymizacji, czyli odsetka respondentów, którzy powiedzieli w sondażu, że padli ofiarą określonych przestępstw – mówi dr hab. Paweł Ostaszewski, kierownik Sekcji Analiz Ekonomicznych Wymiaru Sprawiedliwości IWS.


Podsumowanie polsko-norweskiej współpracy (wideo)

Został zakończony polsko-norweski projekt pt. „Zintegrowany System Zapobiegania Przemocy Domowej”. Czteroletnia współpraca została zwieńczona międzynarodową konferencją naukową oraz publikacją raportu. – Nasze polsko-norweskie badania pokazują, że można działać lepiej i systemowo, by zagrożenie eliminować zanim dojdzie do przemocy – mówi prof. Marcin Wielec, dyrektor IWS.


Studenci z Krakowa poznali pracę IWS

Studenci prawa z Uniwersytetu Jagiellońskiego odwiedzili Instytut Wymiaru Sprawiedliwości. Młodzi prawnicy poznali historię IWS i posłuchali na czym polega specyfika jego pracy badawczej. – Nasze badania są szczególne, bo opierają się głównie o analizę akt sądowych – mówił prof. Marcin Wielec, dyrektor IWS.  


Prawo antyprzemocowe w Polsce i na Słowacji

„Modele zapobiegania przemocy domowej” – to tytuł konferencji naukowej, która  odbyła się na Uniwersytecie Paneuropejskim w Bratysławie. W naukowej debacie wzięli udział przedstawiciele Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, którzy zaprezentowali najnowsze rozwiązania legislacyjne prawa antyprzemocowego w Polsce. 


Systemowe przeciwdziałanie przemocy

Polska potrzebuje zintegrowanego systemu zapobiegania przemocy domowej. – Nasze polsko-norweskie badania pokazują, że można działać lepiej i systemowo, by sprawy, które niestety często trafiają do sądów eliminować zanim dojdzie do przemocy – powiedział prof. Marcin Wielec, dyrektor Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości.


Przeciwdziałanie przemocy domowej (zapowiedź)

„Zintegrowany system zapobiegania przemocy domowej” – to tytuł międzynarodowej konferencji naukowej, którą w dniach 11-12 kwietnia organizuje Instytut Wymiaru Sprawiedliwości. Debata naukowców jest zwieńczeniem polsko-norweskiego projektu, którego celem jest utworzenie modelu zapobiegania przemocy, jego testowanie w wybranych samorządach, a następnie praktyczne wdrożenie w skali ogólnokrajowej.


Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawne aspekty zapobiegania przemocy domowej”

Instytut Wymiaru Sprawiedliwości zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej: „Prawne aspekty zapobiegania przemocy domowej”


Następna strona »
qq online qq online qq online qq online