Konkurs na najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną z zakresu nauk prawnych
Dyrektor Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości ogłasza konkurs na najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną z zakresu nauk prawnych. Celem konkursu jest zwiększanie zainteresowania środowiska akademickiego tematyką prawną. W każdej kategorii konkursu może zostać przyznana nagroda główna i po dwa wyróżnienia.
Wysłuchanie kandydatów na stanowisko dyrektora IWS
W czwartek 26 wrzenia 2024 r. odbędzie się wysłuchanie kandydatów na stanowisko dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Do wysłuchania przystąpi 5 naukowców.
Jak poprawić prawo upadłościowe? (wideo)
W Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości odbyła sie ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Postępowanie upadłościowe w polskim systemie prawnym”. – Rzadko jest tak, aby prawo upadłościowe, czy jakiekolwiek inne było w 100 % optymalne. Zawsze powinniśmy pracować, aby było lepiej – mówiła dziennikarzom prof. Anna Hrycaj, sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie, dyrektor Instytutu Prawa Upadłościowego, Restrukturyzacyjnego i Badań nad Niewypłacalnością Uczelni Łazarskiego.
Prawo upadłościowe w praktyce
Kilkudziesięciu teoretyków i praktyków prawa upadłościowego wzięło udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej w IWS pt. „Postępowanie upadłościowe w polskim systemie prawnym”. – Wybór naszego Instytutu nie jest przypadkowy, bo od wielu lat prowadzimy badania dotyczące restrukturyzacji, a ich efekty w postaci raportów i publikacji są ważnym głosem w dyskusji nt. prawa upadłościowego – mówił prof. Paweł Sobczyk, zastępca dyrektora IWS.
Prawa dziecka zmarłego przed urodzeniem (publikacja)
Nakładem Wydawnictwa Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości ukazała się publikacja pt. „Status prawny dziecka martwo urodzonego”. – To jest pierwsza naukowa praca zbiorowa w Polsce, która naświetla problematykę martwych urodzeń oraz poronień z punktu widzenia różnych dyscyplin prawa – mówi prof. Paweł Sobczyk, redaktor naukowy publikacji.
Wady i zalety prawa upadłościowego (zapowiedź)
„Postępowanie upadłościowe w polskim systemie prawnym” – to tytuł ogólnopolskiej konferencji naukowej z udziałem teoretyków i praktyków prawa upadłościowego, która odbędzie się 9 września 2024 roku. Celem konferencji organizowanej przez IWS oraz Ministerstwo Sprawiedliwości jest analiza stanu polskiego systemu prawa upadłościowego po zmianach jakie nastąpiły od wejścia w życie ustawy – Prawo restrukturyzacyjne 1 stycznia 2016 r.
Publikacje monografii z badań naukowych Europy Środkowej
Nakładem Wydawnictwa IWS ukazało się sześć monografii naukowych, które są zwieńczeniem prac Polish-Hungarian Research Platform 2022 oraz platformy badawczej naukowców z Polski, Chorwacji, Słowacji i Ukrainy. Anglojęzyczne publikacje dotyczą stosowania sztucznej inteligencji, prawnej ochrony osób starszych, mediacji oraz sądownictwa administracyjnego.
Powstał zespół oceniający kandydatów na stanowisko Dyrektora IWS
Minister Sprawiedliwości powołał zespół, który oceni kandydatów w konkursie na stanowisko Dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości.
Przedłużony termin konkursu na dyrektora IWS
Decyzją Ministra Sprawiedliwości termin składania zgłoszeń w konkursie na stanowisko dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości został wydłużony o kolejne 14 dni do 31.07.2024 r. Po tej dacie opiniowaniem kandydatów zajmie się zespół powołany przez ministra Adama Bodnara.
Następna strona »