Węgierskie odznaczenie dla prof. Marcina Wielca

Prezydent Wegier Katalin Novák odznaczyła dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości prof. Marcina Wielca Krzyżem Kawaleryjskim Orderu Węgierskiego. Jedno z najwyższych węgierskich odznaczeń  państwowych zostało przyznane za rozwój współpracy naukowo-prawniczej pomiędzy Polską i Węgrami.


Ustrój państwowy Naddniestrza (publikacja)

Wojna na Ukrainie jest próbą odbudowy rosyjskiego imperium w granicach ZSRR, której częścią była także Mołdawia, gdzie znajduje się separystyczne Naddniestrze. Jaka jest historia, ustrój państwowy, ośrodki władzy oraz system prawny Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawskiej, czyli regionu zależnego od Federacji Rosyjskiej, którego państwowości nie uznaje nawet Moskwa?


Trening z zarządzania projektami

Metodyki zarządzania projektami – to główny temat pierwszego w 2024 roku zjazdu Pracowni Zarządzania Strategicznego. Uczestnicy programu edukacyjnego Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości  wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez certyfikowanego trenera zarządzania projektami.


Wyniki konkursu na najlepszy esej w zakresie prawa migracyjnego

Instytut Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie we współpracy z Kołem Naukowym Postępowania Karnego przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zorganizował konkurs na najlepszy esej z zakresu prawa migracyjnego. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu badawczego sieci profesorskiej Central European Professors Network 2023.


Prośba o pomoc! Przywróćmy im DOM!

Prośba o wsparcie dla naszego kolegi z zespołu IWS – Krzysztofa!

 

Nowy Rok przyniósł nieszczęście Katarzynie – Mamie (pedagog specjalny), Krzysztofowi – Ojcu (radca prawny) oraz ich ośmiorgu dzieciom: przedszkolaczce Małgorzacie (komandos w spódnicy), Józiowi (kochający wszystko co słodkie i urocze), Kajtkowi z autyzmem (pasjonat zoologii i sztuki), M&M-som (dwaj zapaleni piłkarze), Maturzyście, Studentce filologii czeskiej oraz Malarce pedagog (mieszka już osobno), a także młodziutkiej Kotce i małemu Psiakowi.

 

Link do zrzutki:

https://zrzutka.pl/vnz6fj?fbclid=IwAR2dPfok10Tl1zQEWAGQ9wHpvLKzTJD55grJy6-ZFmx8SXeu745OmmQ787k

 


Ekspertyza o przeciwdziałaniu handlowi ludźmi

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się prezentacja ekspertyzy dotyczącej komparatystycznej analizy zasadności stworzenia ustawy o przeciwdziałaniu handlowi ludźmi. – Polski system należy uznać za kompletny i spójny w omawianej płaszczyźnie. Niemniej jednak jego skuteczność musi być stale monitorowana ze względu na zmiany społeczne i cywilizacyjne zachodzące w świecie – mówił prof. Marcin Wielec, dyrektor Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości.


Prawo do azylu i status uchodźcy – kwestie prawne (wideo)

„Spojrzenie prawne na status uchodźcy” oraz „Spojrzenie prawne na kwestie migracji”– to tytuły dwóch paneli dyskusyjnych w ramach  HARD-TALK „Asylum and refugees – legalaffairs”. W rolę panelistów wcielili się studenci i magistrzy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.Polsko-norweskie badania nad ochroną dzieci

Przedstawiciele Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości uczestniczyli w naukowo-badawczej wizycie w Norwegii. Międzynarodowy projekt badawczy jest ściśle powiązany ze zmianami w zakresie ochrony praw dzieci w Polsce, a  w szczególności z tzw. ustawą Lex Kamilek.

 


Negocjacje i zarządzanie kreatywne

Kreatywność i negocjacje w praktyce wymiaru sprawiedliwości – to główny temat trzeciego zjazdu Pracowni Zarządzania Strategicznego, programu edukacyjnego Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Zajęcia były prowadzone przez specjalistę Google oraz profesor ze Szkoły Głównej Handlowej.  


Następna strona »
qq online qq online qq online qq online