Debata oksfordzka 2022 pt. “Prawo do prywatności”

20 maja 2022 roku w siedzibie Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości oraz poprzez transmisję za pośrednictwem ZOOM odbyła się Debata Oksfordzka zatytułowana „The Oxford Debate 2022 – The Right to Privacy.”

Debata oksfordzka pt. „Prawo do prywatności” organizowana była w ramach Central European Professors’ Network 2022 (Środkowoeuropejskiej Sieci Profesorskiej) koordynowanej przez Uniwersytet w Miszkolcu – Akademię Środkowoeuropejską.


Polsko-Węgierska Platforma Badawcza 2022

Szanowni Państwo,

 

z wielką radością informujemy, że dnia 31 maja 2022 roku odbędzie się oficjalna inauguracja projektu Polish-Hungarian Research Platform 2022!

 


Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „The Right to Privacy in the Digital Age – in general terms”

Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „The Right to Privacy in the Digital Age – in general terms”, która odbędzie się 1 czerwca 2022 r. w siedzibie Instytut Wymiaru Sprawiedliwości, mieszczącej się przy ul. Krakowskie Przedemieście 25 w Warszawie. Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach Central European Professors’ Network, koordynowanego przez University of Miskolc – Central European Academy.

 

 


III zjazd Pracowni Liderów Prawa Junior

W najbliższą sobotę 28 maja 2022 r. w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie odbędzie się III zjazd Pracowni Liderów Prawa Junior – programu edukacyjnego IWS.

 


Ogólnopolskie Forum Młodych Kryminologów

W dniach 18-20 maja 2022 r. odbyło się w Białymstoku Ogólnopolskie Forum Młodych Kryminologów. Instytut Wymiaru Sprawiedliwości wraz z Katedrą Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa UwB oraz Instytutem Studiów Kobiecych, miał niewątpliwy zaszczyt współorganizować to wydarzenie.


Instytut Wymiaru Sprawiedliwości nawiązał międzynarodową współpracę naukową z Central European Academy – University of Miscolc

W dniach 11 – 13 maja 2022 r. delegacja Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie miała przyjemność odbyć wizytę w Budapeszcie, która została zrealizowana w ramach współpracy Polsko-Węgierskiej. Instytut Wymiaru Sprawiedliwości podczas delegacji w Budapeszcie reprezentowany był przez pion zarządzający w osobach Dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości dr hab. Marcina Wielca, prof. UKSW, Zastępcę Dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości dr hab. Pawła Sobczyka, prof. UO oraz Koordynatora Centrum Analiz Strategicznych mgr Bartłomieja Oręziaka.


Konferencja pt.: ,,Sprawiedliwość w walce z przemocą”

W dniu 17 maja 2022 r. w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości odbyła się konferencja pt.: ,,Sprawiedliwość w walce z przemocą” – wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy IWS-u i Ministerstwa Sprawiedliwości. Tematyka konferencji skupiła się w szczególności wokół problematyki przemocy domowej – ocenianej z perspektywy społecznej, psychologicznej oraz prawnej. Z uwagi na stopień skomplikowania omawianych kwestii, wydarzenie miało charakter ekspercki, wzięli w nim udział psycholodzy, prawnicy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.


Międzynarodowa Konferencja Naukowa „The Right to Privacy – View of Young Researchers”

The Right to Privacy – View of Young Researchers

 

Dnia 16 maja 2022 r. odbyła się organizowana przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona tematyce prawa do prywatności, zatytułowana „The Right to Privacy – View of Young Researchers”.


Jak pisać i mówić, żeby nas rozumiano? – II zjazd Akademii Komunikacji Społecznej

W sobotę 14.05 w siedzibie Centrum Analiz Strategicznych Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości odbył się kolejny zjazd Akademii Komunikacji Społecznej – programu edukacyjnego IWS.

Motywem przewodnim drugiego zjazdu Akademii była skuteczna komunikacja – zarówno słowem pisanym, jak i mówionym. W toku pierwszego wykładu red. Jakub Wiech przybliżył słuchaczom Akademii sposoby tego jak pisać o nauce i tematach specjalistycznych. Dalsza część dnia przebiegała pod znakiem praktycznych zajęć z zakresu wystąpień publicznych, zaś zwieńczeniem dnia było spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem, który mówił o komunikacji w epoce mediów społecznościowych.


Konferencja „Sprawiedliwość w walce z przemocą”

W dniu 17 maja 2022 r. w godz.: 10:00 -13:15, w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości odbędzie się konferencja pn. „Sprawiedliwość w walce z przemocą”

 

Tematy wiodące poruszane w trakcie wydarzenia to:

  • Diagnoza przeszłego i obecnego stanu zjawiska przemocy domowej;
  • Rozwiązania służące przeciwdziałaniu przemocy domowej – podsumowanie.

Następna strona »