Debata Oksfordzka o wyzwaniach migracji (zapowiedź)

2023-09-29

„Wyzwania migracyjne – odpowiedzi prawne” – to temat trzeciej edycji Debaty Oksfordzkiej, która odbędzie się  9 października 2023 w siedzibie Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Jej celem jest zwrócenie uwagi obywateli Europy na ważne i istotne tematy związane z przyszłością Europy, a w szczególności Europy Środkowej.

 

Głównym celem Debaty Oksfordzkiej pt. „Migration Challenges – Legal Responses” jest umożliwienie młodym badaczom zaprezentowania różnych wizji i koncepcji prawnych ws. zachowania równowagi pomiędzy uchodźcami i migrantami oraz  kompetencji UE i państw członkowskich UE w zakresie prawa uchodźczego i migracyjnego. W debacie wezmą udział dwie drużyny – zespół z Polski oraz zespół z Europy Środkowej.

 

Konferencja skierowana jest do praktyków prawa i pracowników naukowych, doktorantów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką prawa migracyjnego.

 

Debata Oksfordzka organizowana jest w ramach projektu Central European Professors’ Network, koordynowanej przez Central European Academy. Jest wydarzeniem upowszechniającym prace grupy badawczej „Wyzwania migracyjne – odpowiedzi prawne”, którą kieruje dyrektor IWS prof. UKSW dr hab. Marcin Wielec. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Katedra Postępowania Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

 

Instytut Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie zaprasza do udziału w trzeciej edycji Debaty Oksfordzkiej: „Migration Challenges – Legal Responses”, która odbędzie się 9 października 2023 r. o godz. 11.00 w siedzibie IWS, ul. Krakowskie Przedmieście 25.

 

Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości: https://www.facebook.com/IWSGOVPL

 

 

qq online qq online qq online qq online