Konkurs na Międzynarodowy Dzień Mediacji 2023

2023-05-23

Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z Instytutem Wymiaru Sprawiedliwości ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na  plakat promujący mediację – alternatywny do sądowego sposób rozwiązywania sporów. Zwycięskie prace uświetnią tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji, które przypadają w październiku. 

 

Konkurs, który przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, ma pomóc w upowszechnieniu wiedzy na temat mediacji i zachęcić do korzystania z niej.

 

Jury pod przewodnictwem Podsekretarza Stanu Marcina Romanowskiego wybierze spośród zgłoszonych propozycji 12 najlepszych prac, w tym zwycięską. Przyznanych zostanie także 10 wyróżnień. Laureaci konkursu otrzymają zaproszenie na spotkanie z wiceministrem sprawiedliwości, podczas którego odbędzie się wręczenie nagród.

 

Zwycięska praca wykorzystana będzie jako plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2023 r. Prace laureatów zostaną wykorzystane do projektu kalendarza na rok 2024 oraz zaprezentowane na wystawie, która odbędzie się podczas Tygodnia Mediacji.

 

Prace można przesyłać do 9 czerwca 2023 r., a ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18 września 2023 na adres  e-mail: konkurs.mediacja@ms.gov.pl

 

Regulamin konkursu

qq online qq online qq online qq online