Prawa Człowieka na zjeździe liderów

2023-05-31

Uprawnienia małoletnich w postępowaniu cywilnym, system ochrony Praw Człowieka oraz kazusy dotyczące skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka – to główne tematy drugiego zjazdu Pracowni Liderów Prawa Junior, które odbyło się 27 maja w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości. 

 

W trakcie całodniowego zjazdu mecenas Katarzyna Wróbel-Koczułap poprowadziła zajęcia na temat uprawnień małoletnich w postępowaniu cywilnym. Podczas kolejnych zajęć dr hab. Jakub Czepek mówił  o systemie ochrony Praw Człowieka. Profesor poprowadził z młodymi także ćwiczenia z rozwiązywania kazusów dotyczących skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

 

Gościem specjalnym zjazdu był gen. Andrzej Pawlikowski z Biura Ochrony Rządu ( obecnie Służba Ochrony Państwa). W latach 2006–2007 i 2015–2017 szef BOR. Wykładowca oraz zastępca dyrektora Instytutu Studiów Strategicznych Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

 

Misją Pracowni Liderów Prawa jest kształcenie przyszłych państwowych elit. Młodzi adepci prawa oprócz możliwości uzyskania wysokiego poziomu wiedzy, uczą się jak odpowiednio reagować i podejmować decyzje, których celem jest dobro wspólne. Cykliczne zjazdy są okazją do spotkań oraz pogłębiania wiedzy  m. in. nt. prawa, polityki oraz gospodarki.

 

Program zaadresowany jest do pełnoletnich uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy interesują się zagadnieniami z zakresu nauk prawnych, politologicznych, socjologicznych, stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa oraz szeroko pojętej państwowości.

 

Wśród prowadzących znajdują się wykładowcy z najbardziej renomowanych polskich uczelni, jak również praktycy z obszaru służby publicznej, w tym ministrowie, wysocy urzędnicy państwowi odpowiadający za ważne obszary funkcjonowania państwa, w szczególności w obszarze wymiaru sprawiedliwości. Rekrutacja do programu odbywa się dwa razy w roku, a udział w Pracowni Liderów Prawa jest nieodpłatny.

 

Więcej o programie na stronie: https://plpjunior.iws.gov.pl

qq online qq online qq online qq online