Aktualności

Przedłużony termin konkursu na dyrektora IWS

Decyzją Ministra Sprawiedliwości termin składania zgłoszeń w konkursie na stanowisko dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości został wydłużony o kolejne 14 dni do 31.07.2024 r. Po tej dacie opiniowaniem kandydatów zajmie się zespół powołany przez ministra Adama Bodnara.

Konkurs na stanowisko dyrektora IWS

Minister Sprawiedliwości ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Dokumenty należy złożyć w ministerstwie do 17.07.2024 r. Po tej dacie opiniowaniem kandydatów na stanowisko dyrektora IWS zajmie się zespół powołany przez ministra Adama Bodnara.

Prof. Marcin Wielec kończy dyrektorską misję

Po 2 latach na stanowisku Wicedyrektora i 5 latach na stanowisku Dyrektora IWS zakończyłem swoją dyrektorską misję w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości – pisze prof. Marcin Wielec. Dziękuję on wszystkim pracownikom IWS za ich zaangażowanie, pasję i owocną pracę.     

Migracja i sztuczna inteligencja w wymiarze sprawiedliwości

Przedstawiciele IWS wzięli udział w Sztokholmskim Sympozjum Kryminologicznym, gdzie mówili o kryminologicznych aspektach migracji w Polsce oraz sztucznej inteligencji w wymiarze sprawiedliwości. The Stockholm Criminology Symposium jest jedną z największych tego typu konferencji naukowych na świecie, podczas której Królowa Szwecji wręcza „kryminologicznego nobla”.

Jak efektywnie stosować prawo i karać przestępców? (wywiad)

Polska jest jednym z najbezpieczniejszych Państw w Europie zarówno pod względem ilości przestępstw, jak i wskaźnika wiktymizacji, czyli odsetka respondentów, którzy powiedzieli w sondażu, że padli ofiarą określonych przestępstw – mówi dr hab. Paweł Ostaszewski, kierownik Sekcji Analiz Ekonomicznych Wymiaru Sprawiedliwości IWS.

Podsumowanie polsko-norweskiej współpracy (wideo)

Został zakończony polsko-norweski projekt pt. „Zintegrowany System Zapobiegania Przemocy Domowej”. Czteroletnia współpraca została zwieńczona międzynarodową konferencją naukową oraz publikacją raportu. – Nasze polsko-norweskie badania pokazują, że można działać lepiej i systemowo, by zagrożenie eliminować zanim dojdzie do przemocy – mówi prof. Marcin Wielec, dyrektor IWS.

qq online qq online qq online qq online