Stypendium podyplmowe Akademii Środkowoeuropejskiej – Master in Internationaland Comparative Children’s Rights
2023-07-24
Program LL.M. International and Comparative Children’s Rights ma na celu zapewnienie kompleksowej i interdyscyplinarnej wiedzy na temat praw dziecka oraz podejścia, które umożliwi uczestniczącym prawnikom wykonywanie ich teoretycznej lub praktycznej pracy z głębokim i rzeczywistym zrozumieniem praw dziecka, niezależnie od ich doświadczenia zawodowego. Program szkoleniowy obejmuje podstawy rozwoju społecznego i osobowościowego, a także umiejętności komunikacyjne przyjazne dzieciom, które mogą pomóc w opracowaniu prawdziwie wrażliwego na dzieci podejścia opartego na prawach dziecka.
Ponadto program zapewnia szczegółową i dogłębną wiedzę na temat uniwersalnych i regionalnych międzynarodowych podstaw prawnych dotyczących praw dziecka oraz przedstawia pełne tło regulacyjne dla dzieci, zarówno z zakresu prawa publicznego, jak i prywatnego, z perspektywy prawa porównawczego Europy Środkowej (szczegółowe informacje na temat programu w załączonym plakacie).
Stypendium ICCR LL.M Akademii Środkowoeuropejskiej (Uniwersytet w Miszkolcu) w wysokości 600.000 florintów (HUF) jest przeznaczone dla ograniczonej liczby kandydatów, którzy zobowiążą się do obecności w Budapeszcie podczas całego 3-4-dniowego programu edukacyjnego na miejscu w semestrze oraz podczas egzaminów końcowych.
Z kwoty 600.000 florintów (HUF), 250.000 florintów (HUF) stanowi czesne, które zostanie przekazane bezpośrednio na Uniwersytet w Miszkolcu po pomyślnym złożeniu wniosku i rejestracji.
Pozostała część stypendium w wysokości 350.000 florintów (HUF) jest przeznaczona na pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania. Z tego 200.000 HUF zostanie przelane na konto bankowe wnioskodawcy z góry (najpóźniej do 31 października 2023 r.), a 150.000 florintów (HUF) zostanie przelane nie później niż 15 dni po pomyślnym ukończeniu 3-4-dniowego programu edukacyjnego na miejscu w Budapeszcie.
Stypendium ICCR LL.M. obejmuje również bezpłatne materiały edukacyjne.
Kryteria kwalifikacji:
Wymagania obowiązkowe:
– Tytuł magistra prawa
– Życiorys
– List motywacyjny zawierający doświadczenie zawodowe i plany w zakresie praw dziecka
– Dowód znajomości języka angielskiego (najlepiej B2)
Posiadanie stopnia doktora, udział w trwającym programie doktoranckim, praktyczne doświadczenie w dziedzinie praw dziecka, doskonała znajomość języka angielskiego lub znajomość dodatkowych języków lub przynależność do Europy Środkowej będzie uważana za zaletę.
W przypadku chęci ubiegania się o stypendium ICCR prosimy o przesłanie aplikacji do 6 września 2023 r. do koordynatora stypendium, pani Zsófii Prém, na następujący adres e-mail: kata.zsofia.prem@centraleuropeanacademy.hu