Gmina Dzierżoniów – pokaz filmowy na temat problemu przemocy domowej

2023-06-07

Dnia 5 czerwca 2023 roku odbył się niezwykły pokaz filmowy na dużym ekranie w Kinie „Zbyszek” w ramach Programu „Sprawiedliwość” finansowanego ze środków funduszy norweskich i środków krajowych „Wdrożenie zintegrowanych programów zapobiegania przemocy domowej – utworzenie Centrum dla Rodzin w Gminie Miejskiej Dzierżoniów” Wydarzenie, zatytułowane „Oblicz przemocy”, było wynikiem warsztatów filmowych, które odbyły się w ostatnich kilku miesiącach i w których uczestniczyło sześć szkół podstawowych z Dzierżoniowa.

 

Pokaz filmowy miał na celu podniesienie świadomości społecznej na temat problemu przemocy. W ramach warsztatów filmowych, uczniowie zostali zaangażowani w proces tworzenia filmów pod czujnym okiem aktora i reżysera Roberta Wrzoska, w których przedstawiali różne aspekty przemocy i jej skutków. Każdy z filmów był wyjątkowy i przekazywał unikalną historię, dotykającą różnych aspektów przemocy.

 

Pokaz filmowy „Oblicza przemocy” był nie tylko okazją do uhonorowania kreatywności i zaangażowania uczniów, ale również istotnym krokiem w budowaniu świadomości społecznej na temat przemocy i jej przeciwdziałania. Dzięki takim inicjatywom społeczeństwo może bardziej zrozumieć problem przemocy i wspólnie pracować nad tworzeniem bezpiecznego i empatycznego środowiska dla wszystkich.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu „Oblicza przemocy”, który zdobył pierwsze miejsce. Film dostępny jest na profilu facebookowym projektu Gminy Dzierżoniów „Sieć pomocy – rodzina bez przemocy”: https://www.facebook.com/100090284511770/videos/1066049974799641

 

qq online qq online qq online qq online