Gmina Świdnica – grupa wsparcia dla młodzieży

2023-07-06

Grupa wsparcia dla młodzieży jest jedną z cyklicznych form wsparcia realizowanych w ramach Centrum dla Rodzin, w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy, w związku z realizacją projektu „Świdnica przeciw przemocy” w ramach Programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków funduszy norweskich i środków krajowych.

 

Członkami grupy jest młodzież w wieku 13-15 lat. Spotkania prowadzi dwóch doświadczonych terapeutów, w atmosferze bezpieczeństwa i zaufania, na zasadach wspólnie ustalonych z grupą. Wszystkie spotkania grupy trwają po 3 godziny i odbywają się raz w miesiącu.

 

Podczas spotkań młodzieżowej grupy wsparcia poruszane są zagadnienia, które pozwalają młodym ludziom rozwinąć umiejętność komunikacji, nauczyć się budować relacje z innymi, rozpoznawać i radzić sobie z emocjami, uzyskać pomoc w podejmowaniu ról życiowych, budować pewność siebie i poczucie własnej wartości. Zajęcia są skierowane do młodzieży świdnickich placówek oświatowych, która wymaga wsparcia w budowaniu bezpiecznych relacji, relacji bez przemocy.

 

Więcej informacji znajduje się na mediach społecznościowych Gminy Świdnica: https://fb.watch/lsV6DHSWRE/

 

 

qq online qq online qq online qq online