Komunikacja w sytuacjach kryzysowych

2022-11-20

Kilkunastu młodych wzięło udział w kolejnym szkoleniu medialnym w ramach  Akademii Komunikacji Społecznej – program edukacyjny Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Uczestnicy podczas szkolenia dowiedzieli się m. im. jak prowadzić komunikację z mediami w sytuacjach kryzysowych.

 

W Centrum Analiz Strategicznych w sobotę 19 listopada 2022 r. odbył się już II Zjazd Akademii Komunikacji Społecznej. W trakcie szkolenia słuchacze Akademii odbyli zajęcia z Maciejem Karczyńskim – wieloletnim rzecznikiem prasowym, Piotrem Maciążkiem – dziennikarzem i analitykiem ds. bezpieczeństwa oraz Krzysztofem Bułą – trenerem wystąpień publicznych. Intensywny dzień szkoleniowy zakończył się spotkaniem z dr Marcinem Romanowskim – Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

 

Zajęcia wykładowe przeplatały się z praktycznymi warsztatami. Uczestnicy programu dowiedzieli się m. im. jak prowadzić komunikację z mediami w sytuacjach kryzysowych, jak formułować komunikaty prasowe, a także jak wykorzystywać podstawowe narzędzia w pracy analitycznej oraz  poznali najważniejsze techniki argumentacji. Natomiast w najbliższych tygodniach uczestnicy Akademii skupią się na indywidualnej pracy z tutorami. Z ich pomocą zredagują pracę końcową, którą zaprezentują na ostatnim styczniowym zjeździe Akademii.

 

Akademia Komunikacji Społecznej to program edukacyjny ukierunkowany na rozwój kompetencji jego uczestników w obszarze komunikacji społecznej. Ich nabycie umożliwi absolwentom programu przekazywanie społeczeństwu istotnych z punktu widzenia państwa informacji w czytelny, przejrzysty i zrozumiały sposób.

 

Program adresowany jest przede wszystkim do studentów kierunków społecznych i humanistycznych, kształcących przyszłych dziennikarzy, polonistów specjalistów od public relations i komunikacji wizerunkowej, a także młodych osób pracujących już w zawodzie, działaczy społecznych i prawników.

 

Więcej na temat programu można przeczytać na www.komunikacja.iws.gov.pl

qq online qq online qq online qq online