Konferencja „Gdy kara nie wystarcza. O praktyce stosowania cywilnych środków postpenalnych  wobec sprawców z zaburzeniami psychicznymi stwarzającymi zagrożenie dla społeczeństwa“

2020-03-13

W imieniu Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Konferencji na temat: „Gdy kara nie wystarcza. O praktyce stosowania cywilnych środków postpenalnych  wobec sprawców z zaburzeniami psychicznymi stwarzającymi zagrożenie dla społeczeństwa“, która odbędzie się w budynku Krajowej Izby Gospodarczej przy ul. Trębackiej 4 w Warszawie, w dniu 3 czerwca 2020 roku.

 

Celem Konferencji jest umożliwienie spotkania osób, które zajmują się zagadnieniem stosowania ustawy o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób, zarówno w teorii, jak i w praktyce. Chcielibyśmy, by Konferencja stanowiła przestrzeń do zaprezentowania prowadzonych badań, monitoringów i wymiany dotychczasowych doświadczeń. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy przedstawicieli nauki, wymiaru sprawiedliwości i instytucji zajmujących się ochroną praw człowieka.

 

Konferencja będzie połączona z promocją książki „Gdy kara nie wystarcza… O praktyce stosowania wybranych rozwiązań prawnych wobec sprawców z zaburzeniami psychicznymi stwarzającymi zagrożenie dla społeczeństwa”, autorstwa Agnieszki Gutkowskiej, Justyny Włodarczyk-Madejskiej, Joanny Klimczak i Pauliny Sidor. Książka stanowi zwieńczenie badania przeprowadzonego w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości. Raport z badania jest dostępny na stronie. W trakcie Konferencji będzie możliwość dokonania zakupu książki.

 

Zapraszamy Państwa do zarezerwowania sobie w kalendarzach daty Konferencji oraz do wypełnienia formularza rejestracyjnego do dnia 10 maja 2020 r. W formularzu będą Państwo mieli możliwość zgłoszenia udziału biernego w Konferencji.

 

Udział w Konferencji jest bezpłatny.

 

Konferencja – Zaproszenie