Konferencja „Gdy kara nie wystarcza. O praktyce stosowania cywilnych środków postpenalnych  wobec sprawców z zaburzeniami psychicznymi stwarzającymi zagrożenie dla społeczeństwa“

2020-03-13

W imieniu Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Konferencji na temat: „Gdy kara nie wystarcza. O praktyce stosowania cywilnych środków postpenalnych wobec sprawców z zaburzeniami psychicznymi stwarzającymi zagrożenie dla społeczeństwa”, która odbędzie się w dniu 3 czerwca 2020 roku.

 

W związku ze stanem epidemii i wprowadzonymi ograniczeniami, Konferencja odbędzie się w sposób bezpieczny i komfortowy dla nas wszystkich, poprzez Webinarium on-line.

 

Celem Konferencji jest umożliwienie spotkania osób, które zajmują się zagadnieniem stosowania ustawy o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób, zarówno w teorii, jak i w praktyce. Chcielibyśmy, by Konferencja stanowiła przestrzeń do zaprezentowania prowadzonych badań, monitoringów i wymiany dotychczasowych doświadczeń. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy przedstawicieli nauki, wymiaru sprawiedliwości i instytucji zajmujących się ochroną praw człowieka.

 

Zapraszamy Państwa do zarezerwowania sobie w kalendarzach daty Konferencji oraz do wypełnienia formularza rejestracyjnego do dnia 20 maja 2020 r. W formularzu będą Państwo mieli możliwość zgłoszenia udziału biernego w Konferencji. Ci z Państwa, którzy już dokonali rejestracji, nie muszą jej ponawiać.

 

Jednocześnie informujemy, że do osób, które wypełnią formularz rejestracyjny, pod koniec maja prześlemy zaproszenie zawierające link do Webinarium, jak i podstawowe wskazówki techniczne. Z doświadczenia wiemy, że taka forma Konferencji nie powinna nikomu sprawiać trudności. Niemniej jednak służymy wsparciem technicznym na każdym etapie – przed konferencją, jak i w jej trakcie.

 

Zmiana formy konferencji wymagała skrócenia czasu jej trwania, a tym samym wprowadzenia pewnych modyfikacji także do planowanego panelu dyskusyjnego. Nie chcąc rezygnować z jego przeprowadzenia uznaliśmy, że odbędzie się on w ramach dyskusji po II PANELU. W ten sposób chcemy niejako „poszerzyć” Program Konferencji o kilka krótkich wystąpień osób, którym problematyka Konferencji jest szczególnie bliska. W związku z tym, podobnie jak poprzednio, prosimy o zgłaszanie krótkiego wystąpienia (max 5-minutowego). Liczba miejsc w dyskusji jest ograniczona. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru tematów do dyskusji. O decyzji poinformujemy Państwa mailowo do 26 maja 2020 r. W trakcie dyskusji, moderatorzy zwrócą się do autorów wybranych tematów o zabranie głosu.

 

Brak deklaracji co do udziału w dyskusji po zakończeniu II panelu nie wiąże się z brakiem możliwości zadawania pytań. Pytania będzie można kierować do prelegentów – zarówno po I, jak i po II panelu.

 

Wszystkie dodatkowe informacje można uzyskać pod adresami: justyna.wlodarczyk@iws.gov.pl, joanna.klimczak@iws.gov.pl.

 

Udział w Konferencji jest bezpłatny.

 

Program konferencji

qq online qq online qq online qq online