Prof. Marcin Wielec kończy dyrektorską misję

2024-06-26

Po 2 latach na stanowisku Wicedyrektora i 5 latach na stanowisku Dyrektora IWS zakończyłem swoją dyrektorską misję w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości – pisze prof. Marcin Wielec. Dziękuję on wszystkim pracownikom IWS za ich zaangażowanie, pasję i owocną pracę.     

 

W książce pt. „Zaklinacz czasu”, autor Mitch Albon, napisał, że „Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba …” i myślę, że …. teraz to jest ten moment, kiedy właśnie trzeba.

 

 

Po 2 latach na stanowisku Wicedyrektora i 5 latach na stanowisku Dyrektora IWS zakończyłem swoją dyrektorską misję. Nie mam wątpliwości, że był to czas wielkiej przygody, nawiązywania relacji, przyjaźni, wyzwań i naukowej pasji. IWS to szczególne miejsce, gdzie mądrość, ciekawość, wiedza i natchnienie łączą się w nierozerwalnym splocie. IWS to miejsce, gdzie badania dają każdemu wolność i możliwość poznania prawdy, a przecież tylko ona dla naukowca jest ciekawa. IWS to ceniona marka w Polsce, a w ostatnich latach także i za granicą, zwłaszcza w Europie Centralnej. Ale nie o sukcesach IWS czas teraz mówić – te łatwo sprawdzić i ocenić.

 

 

Każdy sukces jest sumą pracy wielu osób. A dla mnie – człowiek – jest, był i będzie – zawsze najwyższą wartością. Dyrektorowanie bez poszanowania godności, celów, wymagań czy marzeń pracowników jest pozorem i pychą, która zawsze będzie kroczyć przed upadkiem. Za sukcesami IWS stoi grupa wspaniałych pracowników, z którymi miałem przez tyle lat wielki honor i zaszczyt pracować.

 

 

Dziękuję Wszystkim za wszystko.

 

 

Dziękuję mojemu zastępcy prof. Pawłowi Sobczykowi – za wsparcie, za pomoc, za obecność, za przyjaźń. Dziękuję dr Bartłomiejowi Oręziakowi – za czujność, za precyzję, za kompleksową niezawodność. Dziękuję Pani Honoracie Smyk – za perfekcyjne prowadzenie naszego Sekretariatu. Dziękuję Pani Dorocie Marzewskiej, Renacie Schiller, Dorocie Orłowskiej – naszej niezawodnej drużynie finansowej, za zaufanie, rzetelność i fachowość. Dziękuje Panu Piotrowi Perkowi i Jurkowi Olszewskiemu – to nasze chłopaki od akt – za dyspozycyjność, nadzór i życzliwość dla wszystkich. Dziękuję Pani Ani Radzimirskiej i Pani Elżbiecie Wrąbel – to dział kadr IWS – za pomoc w sprawach kadrowych. Dziękuję Panu Mecenasowi Pawłowi Wadeckiemu i Panu Mecenasowi Mariuszowi Porowskiemu – naszym nieustraszonym prawniczym mistrzom – za upór i odwagę. Dziękuję Panu Krzysztofowi Rytlowi – to nasz człowiek od zamówień publicznych. Dziękuję naszej młodzieży – Klaudii, Julce, Wiktorii, Asi, Tomkowi – za młodzieńczą pasję i pracowitość. Dziękuję Pani dr Agnieszce Mikos – Sitek – naszej niezawodnej szefowej Wydawnictwa IWS oraz pozostałym pracownikom Wydawnictwa IWS, czyli Wiolecie, Fabioli, Marysi i Gosi za tytaniczną pracę (wydanie ponad 200 książek w mojej kadencji).

 

 

Dziękuję Radzie Naukowej IWS, wszystkim Kierownikom i Pracownikom Sekcji IWS, zawsze byliście do dyspozycji, zawsze byliście gotowi do najtrudniejszych analiz, zawsze byliście gotowi do pomocy w imię polepszania naszego systemu prawnego dla obywateli naszego kraju.

 

Dziękuję wszystkim osobom, z którymi miałem zaszczyt współpracować przez te kilka ładnych lat. I na koniec dziękuję … Bogu – za roztropność i wytrwałość jaką mnie przez te wszystkie lata obdarzał.

 

 

Nowej Dyrekcji życzę sukcesów i wszelkiego dobra.

 

Prof. UKSW dr hab. Marcin Wielec

qq online qq online qq online qq online