Rusza Akademia Komunikacji Społecznej – program IWS

2022-04-19

Już w najbliższą sobotę, 23 kwietnia, pierwszym całodniowym zjazdem rozpoczyna się tegoroczna edycja Akademii Komunikacji Społecznej – programu edukacyjnego organizowanego przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości. W ramach projektu kilkunastu młodych ludzi, którzy w swojej pracy zawodowej i społecznej dotykają szerokiego zagadnienia komunikacji społecznej, będzie szlifowało swoje umiejętności m. in. z zakresu redagowania tekstów, wystąpień publicznych czy też technik argumentacji. Wśród prowadzących zajęcia znajdą się znani i cenieni dziennikarze, trenerzy wystąpień publicznych, publicyści, nauczyciele akademiccy, rzecznicy prasowi czy specjaliści od public relations.

 

Pomiędzy trzema stacjonarnymi zjazdami, które odbędą się wiosną i latem bieżącego roku, każdy z uczestników programu będzie objęty indywidualnym programem tutoringowym, w ramach którego będzie korzystał z konsultacji doświadczonego eksperta, pod okiem którego zredagują pracę końcową.

 

 

Uczestnictwo w projekcie jest w całości bezpłatne, zaś uczestnicy zostali wyłonieni w toku postępowania rekrutacyjnego, w którym musieli wykazać się znajomością tematyki komunikacji społecznej oraz najnowszej historii Polski. Program adresowany jest do studentów oraz absolwentów, którzy nie ukończyli 30. roku życia.