Ruszyła wiosenno-letnia edycja Pracowni Liderów Prawa Junior

2023-04-28

Kilkadziesiąt osób z całej Polski uczestniczyło w zajęciach w ramach pierwszego zjazdu III edycji Pracowni Liderów Prawa Junior – programu edukacyjnego Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Misją programu jest kształcenie przyszłych państwowych elit.

 

W sobotę 22 kwietnia 2023 r. zainaugurowana III edycję Pracowni Liderów Prawa Junior. Kilkadziesiąt osób z całej Polski uczestniczyło w zajęciach na temat zawodu sędziego, które poprowadziła sędzia Justyna Baduchowska. O tym jak kształtuje się struktura prokuratury w polskim wymiarze sprawiedliwości opowiadał prok. Piotr Kłysz. Natomiast  gościem specjalnym zjazdu był  prokurator regionalny Jakub Romelczyk, który opowiedział o tajnikach pracy w prokuraturze.

 

Misją Pracowni Liderów Prawa jest kształcenie przyszłych państwowych elit. Młodzi adepci prawa oprócz możliwości uzyskania wysokiego poziomu wiedzy, uczą się jak odpowiednio reagować i podejmować decyzje, których celem jest dobro wspólne. Cykliczne zjazdy są okazją do spotkań oraz pogłębiania wiedzy  m. in. nt. prawa, polityki oraz gospodarki.

 

Program zaadresowany jest do pełnoletnich uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy interesują się zagadnieniami z zakresu nauk prawnych, politologicznych, socjologicznych, stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa oraz szeroko pojętej państwowości.

 

Wśród prowadzących znajdują się wykładowcy z najbardziej renomowanych polskich uczelni, jak również praktycy z obszaru służby publicznej, w tym ministrowie, wysocy urzędnicy państwowi odpowiadający za ważne obszary funkcjonowania państwa, w szczególności w obszarze wymiaru sprawiedliwości. Rekrutacja do programu odbywa się dwa razy w roku, a udział w Pracowni Liderów Prawa jest nieodpłatny.

 

Więcej o programie na stronie: https://plpjunior.iws.gov.pl

 

qq online qq online qq online qq online