Transmisja konferencji o przeciwdziałaniu przemocy

2022-09-29

W Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości rozpoczyna się międzynarodowa konferencja naukowa o przeciwdziałaniu przemocy domowej pt. „How to help victims of domestic violence and what can be done better? – review of existing solutions and proposition of new activities”.

 

Celem konferencji jest zwiększanie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy domowej, jak również poinformowanie opinii publicznej na temat projektu realizowanego we współpracy polsko-norweskiej oraz popularyzacja informacji o Programie „Sprawiedliwość”. – Ten program ma poprawić ochronę rodzin poprzez wdrożenie zintegrowanego systemu zapobiegania przemocy domowej. Celem projektu jest utworzenie modelu zapobiegania przemocy, jego testowanie, a następnie implementację i praktyczne wdrożenie – mówi Klaudia Łuniewska, koordynator polsko-norweskich projektów w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości.

 

Konferencja zostanie zorganizowana w dniach 29-30 września 2022 r. w ramach projektu badawczego pt. „Zintegrowany system zapobiegania przemocy domowej”, który jest prowadzony przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości we współpracy z norweskim Uniwersytetem w Stavanger.

 

 

 

 

qq online qq online qq online qq online