Zakończenie Akademii Komunikacji Społecznej

2022-07-04

W minioną sobotę (2.07.2022 r.) w Centrum Analiz Strategicznych Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości odbył się ostatni zjazd wiosenno-letniej edycji Akademii Komunikacji Społecznej – programu edukacyjnego IWS. Całodzienne zajęcia rozpoczęły się wykładem red. Pawła Lisickiego, który opowiedział słuchaczom m. in. o neomarksizmie we współczesnym dyskursie politycznym. Następnie, uczestników czekało najbardziej stresujące wydarzenie zjazdu – krótkie prezentacje prac, które przygotowali w ostatnich tygodniach pod opieką swoich indywidualnych tutorów.

 

W drugiej części dnia tematy Akademii oscylowały wokół zagadnień lobbingu, public affairs oraz dobrych praktyk w pracy rzecznika prasowego – interesujące warsztaty poprowadzili w tym zakresie Marek Kotlarski i Maciej Karczyński. W imieniu organizatorów, kilka słów do uczestników programu wygłosił prof. Paweł Sobczyk – Zastępca Dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, który zwrócił uwagę na rosnącą wagę komunikacji w różnych sferach życia publicznego. Następnie, każdemu z uczestników zostały wręczone imienne certyfikaty, potwierdzające udział w programie.

 

Kilka miesięcy trwania Akademii Komunikacji Społecznej obfitowało w owocne zajęcia warsztatowe, spotkania z tutorami i okazje do wymiany myśli między samymi uczestnikami. W trakcie programu słuchacze zdobyli kompetencje m. in. z zakresu wystąpień publicznych, teorii komunikacji czy warsztatu dziennikarstwa śledczego. W programie wzięło udział 16 studentów i absolwentów kierunków humanistycznych i społecznych z całej Polski.

 

Następna edycja Akademii Komunikacji Społecznej powróci już jesienią tego roku. Udział w programie jest w całości nieodpłatny. Więcej informacji o Akademii znajdą Państwo na stronie internetowej www.komunikacja.iws.gov.pl

 

qq online qq online qq online qq online