Debata oksfordzka pt. “Cenzura w sieciach społecznościowych i fake news w sieciach społecznościowych”

2021-05-28

Zapraszamy do biernego udziału w Debacie oksfordzkiej pt. “Cenzura w sieciach społecznościowych i fake news w sieciach społecznościowych”.

 

Wydarzenie odbędzie się 31 maja 2021 r. o godzinie 10:00 na platformie Zoom.

Wydarzenie zostanie zorganizowane przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości, Instytut Prawa Porównawczego im. Ferenca Mádla, Środkowoeuropejskie Stowarzyszenie Prawa Porównawczego oraz Koło Naukowe Prawa Karnego Procesowego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie.

 

Debata oksfordzka pt. „Cenzura w sieciach społecznościowych i fake news w sieciach społecznościowych” organizowana jest w ramach Central European Professors’ Network 2021 (Środkowoeuropejskiej Sieci Profesorskiej).

 

W wydarzeniu wezmą udział eksperci z siedmiu krajów (tj. Czech, Chorwacji, Polski, Węgier, Serbii, Słowacji, Słowenii).

 

Kwestia cyfryzacji i przeciwdziałanie jej ewentualnym negatywnym konsekwencjom zdaje się wywierać co raz to większy wpływ na rozwój społeczeństw Europy XXI wieku, dlatego też niezwykle ważne jest dostateczne zgłębienie perspektywy prawnej dotyczącej tego zjawiska.

 

Głównym celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi obywateli państw europejskich na tematy ważne i istotne związane z przyszłością Europy XXI wieku oraz umożliwienie młodym naukowcom zaprezentowania różnych wizji dotyczących analizy wpływu fake newsów w Internecie w odniesieniu do wolności słowa i pluralizmu opinii oraz analizy wpływu cenzury w Internecie na wolność słowa
i pluralizm opinii.

 

Cechą charakterystyczną debaty oksfordzkiej jest zwrócenie uwagi na korzyści i zagrożenia płynące z postępującej cyfryzacji współczesnego świata.

 

 

Link do rejestracji: https://forms.gle/xWapEvAkw26vWs7X7

Link do wydarzenia: https://zoom.us/j/98621666873?pwd=cDFQYUFjbUhoUDJIZlM2M2tsWHZpQT09
Meeting ID: 986 2166 6873
Passcode: 694820

qq online qq online qq online qq online