News

Konkurs na stanowisko dyrektora IWS

Minister Sprawiedliwości ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Dokumenty należy złożyć w ministerstwie do 17.07.2024 r. Po tej dacie opiniowaniem kandydatów na stanowisko dyrektora IWS zajmie się zespół powołany przez ministra Adama Bodnara.

Prof. Marcin Wielec kończy dyrektorską misję

Po 2 latach na stanowisku Wicedyrektora i 5 latach na stanowisku Dyrektora IWS zakończyłem swoją dyrektorską misję w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości – pisze prof. Marcin Wielec. Dziękuję on wszystkim pracownikom IWS za ich zaangażowanie, pasję i owocną pracę.     

Migracja i sztuczna inteligencja w wymiarze sprawiedliwości

Przedstawiciele IWS wzięli udział w Sztokholmskim Sympozjum Kryminologicznym, gdzie mówili o kryminologicznych aspektach migracji w Polsce oraz sztucznej inteligencji w wymiarze sprawiedliwości. The Stockholm Criminology Symposium jest jedną z największych tego typu konferencji naukowych na świecie, podczas której Królowa Szwecji wręcza „kryminologicznego nobla”.

Jak efektywnie stosować prawo i karać przestępców? (wywiad)

Polska jest jednym z najbezpieczniejszych Państw w Europie zarówno pod względem ilości przestępstw, jak i wskaźnika wiktymizacji, czyli odsetka respondentów, którzy powiedzieli w sondażu, że padli ofiarą określonych przestępstw – mówi dr hab. Paweł Ostaszewski, kierownik Sekcji Analiz Ekonomicznych Wymiaru Sprawiedliwości IWS.

Podsumowanie polsko-norweskiej współpracy (wideo)

Został zakończony polsko-norweski projekt pt. “Zintegrowany System Zapobiegania Przemocy Domowej”. Czteroletnia współpraca została zwieńczona międzynarodową konferencją naukową oraz publikacją raportu. – Nasze polsko-norweskie badania pokazują, że można działać lepiej i systemowo, by zagrożenie eliminować zanim dojdzie do przemocy – mówi prof. Marcin Wielec, dyrektor IWS.

Studenci z Krakowa poznali pracę IWS

Studenci prawa z Uniwersytetu Jagiellońskiego odwiedzili Instytut Wymiaru Sprawiedliwości. Młodzi prawnicy poznali historię IWS i posłuchali na czym polega specyfika jego pracy badawczej. – Nasze badania są szczególne, bo opierają się głównie o analizę akt sądowych – mówił prof. Marcin Wielec, dyrektor IWS.  

qq online qq online qq online qq online