Interdisciplinary Summer School on Religious Freedom

2020-02-26

W dniach 19-24 lipca 2020 r. w Warszawie odbędzie się Interdisciplinary Summer School on Religious Freedom. Wydarzenie zostanie zrealizowane w ramach Projektu pt. „O wolność wyznawania religii we współczesnym świecie. Przeciwdziałanie przyczynom dyskryminacji i pomoc prześladowanym na przykładzie chrześcijan”, którego realizację zapewnia Centrum Analiz Strategicznych Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości.

 

Celem Interdyscyplinarnej Szkoły Letniej o Wolności Religijnej organizowanej przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości jest uformowanie podstaw wiedzy niezbędnej do akademickiego zaangażowania w obronę wolności religijnej i ochronę mniejszości religijnych przed prześladowaniami. Warsztaty odbywać się będą w formie interdyscyplinarnych wykładów i konwersatoriów. Zajęcia prowadzone będą w języku angielskim przez wykładowców z Uniwersytetu w Leuven (Belgia), Uniwersytetu Nawarry (Hiszpania), Uniwersytetu Oksfordzkiego (Wielka Brytania) i Uniwersytetu Warszawskiego. W ostatnim dniu Szkoły odbędzie się Forum Organizacji Pozarządowych zajmujących się wolnością religijną i prześladowaniami religijnymi.

 

W ramach Szkoły Letniej uczestnicy konferencji: studenci, doktoranci, absolwenci oraz młodzi naukowcy reprezentujący różne dziedziny nauki przedstawią przygotowane przez siebie max. 15-minutowe wystąpienia dot. tematyki szkoły letniej. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się poprzez wypełnienie formularza i przesłanie abstraktu wystąpienia w j. angielskim o długości max. 200 słów do dnia 14 marca 2020 r. Rejestracji można dokonać przy pomocy następującego linku: https://system.erecruiter.pl/FormTamplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=0ff40ac3d9b34d39a83f077d2b5d9d9c

 

Wyniki rekrutacji zostaną wysłane na adres e-mail do 21 marca 2020 r. Organizator zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie oraz materiały dla uczestników, natomiast nie pokrywa kosztów dojazdu.

 

Zapytania prosimy kierować na adres e-mail: religiousfreedomiws@gmail.com.

 

Wkrótce pojawi się więcej informacji o wydarzeniu oraz rekrutacji dla uczestników biernych.

 

qq online qq online qq online qq online