Projekt Społeczny PLP

2019-08-19

Tegoroczna edycja Projektu Społecznego PLP jest już trzecią z rzędu inicjatywą tego typu. Blisko stu wolontariuszy w dniach od 13 lipca do 3 sierpnia, podczas trzech tygodniowych turnusów, pomagało rodakom mieszkającym na Ukrainie. Projekt Społeczny stanowi integralną część programu edukacyjnego Pracownia Liderów Prawa organizowanego przez IWS pod patronatem Ministra Sprawiedliwości. Pracownia w swoich szeregach zrzesza młodych adeptów prawa, zarówno studentów, jak i absolwentów – osoby już praktykujące, stawiając na rozwój nie tylko teoretyczny, ale przede wszystkim praktyczny.

Projekt skupia się na konkretnych działaniach. Celami podejmowanych przez uczestników PLP zadań była m.in. pomoc rodakom oraz wsparcie środowisk polonijnych działających na terytorium Ukrainy (głównie w obwodzie lwowskim).

Ideą tygodniowego wyjazdu za granicę na wolontariat jest m.in. ukazanie uczestnikom realiów, z jakimi muszą się zmierzyć nasi rodacy mieszkający na Ukrainie, oraz rozwinięcie postaw prospołecznych poprzez niesienie bezinteresownej pomocy tam, gdzie jest ona niezbędna.

W czasie II turnusu, trwającego od 20 do 27 lipca, uczestników PLP odwiedził na Ukrainie wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski.

 

qq online qq online qq online qq online