SUMMER SCHOOL – CHRZEŚCIJANIE I ICH WOLNOŚĆ RELIGIJNA

2019-04-03

Instytut Wymiaru Sprawiedliwości zaprasza na

„SUMMER SCHOOL – CHRZEŚCIJANIE I ICH WOLNOŚĆ RELIGIJNA”

 

W dniach od 15 do 20 lipca 2019 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się szkoła letnia na temat wolności religijnej oraz prześladowań na tle religijnym zorganizowana przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości. Wydarzenie zostanie zrealizowane w ramach Projektu pt. „O wolność wyznawania religii we współczesnym świecie. Przeciwdziałanie przyczynom dyskryminacji i pomoc prześladowanym na przykładzie chrześcijan”, którego realizację zapewnia Centrum Analiz Strategicznych Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. 

 

Celem szkoły letniej jest uformowanie podstaw wiedzy niezbędnej do akademickiego zaangażowania w obronę wolności religijnej i ochronę mniejszości religijnych przed prześladowaniami. Słuchacze zapoznają się również z socjologicznymi i psychologicznymi teoriami przydatnymi w analizie uprzedzeń religijnych ze szczególnym naciskiem na uprzedzenia względem chrześcijan.

 

Warsztaty odbędą się w formie wykładów i konwersatoriów. Zajęcia będą prowadzili wykładowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu w Birmingham (Wielka Brytania) oraz Uniwersytetu w Zagrzebiu (Chorwacja). Poza specjalistami krótkie wystąpienia na tematy związane z wolnością religijną i prześladowaniami religijnymi wygłoszą także uczestnicy: studenci, doktoranci oraz młodzi naukowcy.

 

Zapraszamy również do odwiedzenia strony Projektu:

https://iws.gov.pl/centrum-analiz-strategicznych/o-wolnosc-wyznawania-religii-we-wspolczesnym-swiecie/

 

qq online qq online qq online qq online