FINAŁ II EDYCJI OLIMPIADY WIEDZY O PRAWIE I WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI

2022-03-31

31 marca 2022 r. odbyła się finałowa rozgrywka II edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie  i Wymiarze Sprawiedliwości pod honorowym patronatem Ministra Sprawiedliwości. Pomysłodawcą i inicjatorem wydarzenia był Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości dr Marcin Romanowski. Uczestnicy imprezy musieli wykazać się szerokim zasobem zainteresowań i wiadomości – od wiedzy na temat prawa karnego, postępowania administracyjnego, prawa cywilnego po prawo ustrojowe. Finałowe zmagania zainaugurował Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski, który pogratulował najlepszym uczestnikom imprezy zakwalifikowania się do decydującego boju oraz demonstrowanej systematycznie chęci zdobywania coraz szerszej wiedzy prawnej połączonej z ogromnym zaangażowaniem.

 

Minister Romanowski podkreślił także, że od początku olimpiada cieszyła się ogromną popularnością wśród młodzieży, gdyż do I etapu zgłosiło się 1700 uczniów, ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

 

To zainteresowanie świadczy o tym, że młode pokolenie chce zgłębiać prawniczą wiedzę, która umożliwia i ułatwia aktywny udział w życiu społecznym.

 

Uczestników II edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie  i Wymiarze Sprawiedliwości przywitał również Dyrektor Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości dr hab. Marcin Wielec, prof. UKSW, który zwrócił uwagę na istotę tego rodzaju wydarzeń i życzył powodzenia wszystkim uczestnikom finałowej rozgrywki.

 

Zacięta rywalizacja uczestników olimpiady trwała do końca imprezy. Najlepsi uczniowie zademonstrowali godną podziwu wiedzę na temat polskiego prawa oraz pracy wymiaru sprawiedliwości. Po długich zmaganiach i odpowiedziach na pytania zadawane przez komisję konkursową wyłoniono 5 finalistów, byli to:

 

– Pan Patryk Kral,

– Pan Igor Wilk,

– Pani Jolanta Gul,

– Pan Michał Orzechowski,

– Pan Kacper Janus.

 

Zwycięzcą II edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości okazał się Pan Patryk Kral.

 

Drugie miejsce zajął Pan Igor Wilk. Trzecia była Pani Jolanta Gul. Natomiast na pozycji czwartej uplasowali się Pan Kacper Janus i Pan Michał Orzechowski.

 

qq online qq online qq online qq online