III edycja konkursu Liga Sprawiedliwości

2022-09-02

Zapraszamy do udziału w III edycji konkursu Liga Sprawiedliwości!

 

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie edukacji prawnej, kształtowanie ich postaw obywatelskich i zaangażowania w życie społeczne, a także aktywizacja młodzieży w zakresie edukacji prawnej na poziomie lokalnym. Poza walorem typowo edukacyjnym konkurs daje również uczestnikom możliwość wzięcia udziału w świetnej rozgrywce polegającej na rywalizacji zgłoszonych przez szkoły drużyn.

 

Każda ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych może zgłosić jedną lub kilka drużyn, które mogą liczyć od 3 do 5 uczniów. Drużyny szkół podstawowych mogą składać się z uczniów klas 4-8. Wspomniane drużyny będą tworzyć odpowiednio Ligę Szkół Podstawowych i Ligę Szkół Ponadpodstawowych, w ramach której co tydzień będą rozwiązywać kolejne zadania opublikowane na stronie Konkursu w formie i w czasie wskazanym przez Organizatora.

 

Termin zgłoszeń uczestników przypada od 5 września do 26 września 2022 r. Prosimy o zgłaszanie drużyn za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSezi0huz8b87o_Uhw1qsIq1z7hra7B4xEH32lOFNG3QfwkDyA/viewform?usp=sf_link

 

W konkursie Liga Sprawiedliwości nagrody otrzymają 3 najlepsze drużyny z obu edycji -zarówno ze szkół ponadpodstawowych i podstawowych. Dla zwycięskiej drużyny przewidziana jest nagroda w wysokości 2000 złotych, druga najlepsza drużyna otrzyma 1500 złotych dla trzeciej drużyny, zamykającej podium przewidywana jest nagroda w wysokości 1000 złotych.

 

Terminarz konkursu, zasady zgłoszeń i informacje o wymaganych dokumentach znajduję się na stronie internetowej: www.ligasprawiedliwosci.pl oraz na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/iii-edycja-konkursu-liga-sprawiedliwosci.

 

Czekamy na państwa zgłoszenia i życzymy powodzenia!

 

 

 

qq online qq online qq online qq online