Komunikacyjna w sytuacjach kryzysowych

2023-05-23

W siedzibie Centrum Analiz Strategicznych odbył się II. zjazd Akademii Komunikacji Społecznej.  W tym wyjątkowym programie edukacyjnym Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości biorą udział młode osoby, które w swojej codziennej pracy społecznej i zawodowej stykają się z szeroko rozumianą komunikacją społeczną.

 

Tematem przewodnim intensywnego dnia szkoleniowego 20 maja 2023 r. była szeroko pojęta strategia komunikacyjna w sytuacjach kryzysowych. Dzień rozpoczął się ciekawym spotkaniem z Krzysztofem Ziemcem – doświadczonym dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Następnie uczestnicy odbyli warsztaty m. in. z pracy rzecznika prasowego, w których skupiono się na ważnym elemencie komunikacji jakim jest mowa ciała. Drugi dzień zakończył się praktycznymi warsztatami z Mariuszem Marszałkowskim – dziennikarzem energetycznym i analitykiem, zajmującymi się kwestiami wojskowości.

 

Zajęcia wykładowe przeplatały się z praktycznymi warsztatami. Uczestnicy programu dowiedzieli się m. im. jak prowadzić komunikację z mediami w sytuacjach kryzysowych, jak formułować komunikaty prasowe, a także jak wykorzystywać podstawowe narzędzia w pracy analitycznej. Poznali ponadto podstawowe, najważniejsze techniki argumentacji i pracy dziennikarza branżowego.

 

W najbliższych tygodniach uczestnicy Akademii skupią się na indywidualnej pracy z tutorami, z pomocą których zredagują pracę końcową, którą zaprezentują na ostatnim, lipcowym zjeździe Akademii Komunikacji Społecznej.

 

Więcej na temat programu można przeczytać na www.komunikacja.iws.gov.pl

qq online qq online qq online qq online