Międzynarodowa Konferencja dla Młodych Prawników pt. “Current Problems of Rights to Privacy: Digital Technologies & Covid-19”

2022-03-08

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowej Konferencji dla Młodych Prawników pt. “Current Problems of Rights to Privacy: Digital Technologies & Covid-19”. Możliwy jest udział zarówno na miejscu, jak i online.

  • Przez MS Teams, piątek 22 kwietnia 2022 r. (bez opłaty konferencyjnej)
  • Osobiście w Telczu, 21-23 kwietnia 2022 r. (opłata w wysokości 85 EUR)

 

Link z dodatkowymi informacjami znajduje się tutaj: http://www.cofola.cz/content/cs/pro-ucastniky/foreign-participants/eu-law-section/

 

Konferencja koncentruje się na prawie do prywatności w kontekście aktualnych wyzwań. Prace mogą dotyczyć ochrony prawa do prywatności w prawie czeskim, unijnym i międzynarodowym (zwłaszcza w prawie Rady Europy) czy też innych systemów prawnych.

 

Proponowanym zakresem tematycznym wystąpień jest: treść prawa do prywatności i jego wymiar jako wartości; prywatnoprawne i publicznoprawne instrumenty ochrony; prawne granice korzystania z technologii cyfrowych; ważne orzeczenia sądowe dotyczące tytułowego prawa do prywatności.

 

Mile widziane będą również wypowiedzi koncentrujące się na konkretnych problemach praktycznych i ich rozwiązaniach prawnych.  Dlatego możliwe są  także następujące tematy: badanie możliwości wykorzystania technologii cyfrowych w poszukiwaniu osób chorych na Covid-19; wykorzystanie technologii cyfrowych do ochrony własności (zarówno prywatnej, jak i publicznej)

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w roli prelegentów jak również uczestników biernych. 

qq online qq online qq online qq online