Prezentacja badań IWS w San Francisco
2024-12-06
Badania sekcji Analiz Ekonomicznych Wymiaru Sprawiedliwości Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości zostały zaprezentowane na międzynarodowej konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia Kryminologicznego. W programie konferencji znaleźli się naukowcy z ponad 24 państw.
Tegoroczna międzynarodowa konferencja Amerykańskiego Stowarzyszenia Kryminologicznego (ASC) pt. „Criminological Research and Education Matters: People, Policy, and Practice in Tumultuous Times” odbyła się w dniach 13-16 listopada 2024 r. w San Francisco. W trakcie konferencji odbyło się 318 paneli tematycznych, 383 sesji regularnych, 43 sesji spotkań autorów z krytykami, 20 sesji „lightning talk”, 173 sesji „roundtablesessions” oraz zaprezentowano 321 posterów. W programie znaleźli się naukowcy z ponad 24 państw.
Instytut Wymiaru Sprawiedliwości reprezentowała dr Joanna Klimczak. W swoim wystąpieniu pt.“Looking for an Effective Policy for Applying Imprisonment” przedstawiła wybrane wnioski dotyczące populacji więziennej w Polsce i zmian w polskiej polityce karnej m.in. na podstawie projektów: „Przestępczość i polityka karna w Polsce w latach 1990-2023” (którego efektem będzie publikacja „Atlas Przestępczości w Polsce 7”) oraz „Powrotność do przestępstwa skazanych, którzy odbyli karę pozbawienia wolności w Systemie Dozoru Elektronicznego (SDE)”. Projekty te są realizowane w Sekcji Analiz Ekonomicznych Wymiaru Sprawiedliwości Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości przez zespół pracowników IWS: dr hab. Pawła Ostaszewskiego, dr Justynę Włodarczyk Madejską oraz dr Joannę Klimczak.
Amerykańskie Towarzystwo Kryminologiczne (ASC) jest międzynarodowym, multidyscyplinarnym stowarzyszeniem osób aktywnie zaangażowanych w badania, nauczanie lub praktykę w dziedzinie kryminologii. Celem Towarzystwa jest wspieranie badań i edukacji, zachęcanie do wymiany wiedzy i współpracy w interdyscyplinarnym środowisku oraz służenie jako forum rozpowszechniania wiedzy kryminologicznej.