Ruszyła kolejna edycja Akademii Komunikacji Społecznej

2023-04-18

W siedzibie Centrum Analiz Strategicznych odbył się pierwszy zjazd wiosennej edycji programu edukacyjnego „Akademia Komunikacji Społecznej”. Specjalny program edukacyjny Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości dedykowany jest dla studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy są społecznie lub zawodowo związani z zagadnieniami komunikacji.

 

Kilkunastu młodych uczestników z całej Polski uczestniczyło w całodniowych zajęciach praktycznych i teoretycznych skutecznej komunikacji społecznej. Intensywny dzień 15 kwietnia 2023 r. otworzył wykład prof. Bartłomieja Biskupa z Uniwersytetu Warszawskiego. Przedstawił on słuchaczom swoiste abecadło komunikacji społecznej i strategicznej oraz omówił specyficzne zagadnienia marketingu politycznego.

 

W dalszej części dnia uczestnicy programu odbyli warsztaty ze śledztwa dziennikarskiego z red. Grzegorzem Pawelczykiem oraz odbyli intensywne warsztaty z Dyrektorem Gabinetu Politycznego Ministra Sprawiedliwości. Uczestnicy Akademia Komunikacji Społecznej  mogli wysłuchać wystąpienia red. Jana Pospieszalskiego o prawdzie i postprawdzie we współczesnym świecie mediów.

 

W ramach Akademii odbędą się jeszcze dwa stacjonarne zjazdy w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości, zaś uczestnicy programu do wakacji będą współpracować z przydzielonymi im, indywidualnymi tutorami, pod okiem których redagować będą swoje prace końcowe.

 

Akademia Komunikacji Społecznej to specjalny program edukacyjny IWS ukierunkowanym na rozwój w obszarze komunikacji społecznej. Dzięki zdobytej wiedzy uczestnicy będą mogli aktywnie włączyć się w proces komunikowania zmian prawnych, społecznych i ekonomicznych. Zdobywają oni podstawowe kompetencje analityczne oraz udoskonalają swoje umiejętności w zakresie redagowania tekstów, konstruowania wypowiedzi oraz zasad skutecznego przetwarzania i przekazywania treści w wirtualnej rzeczywistości. Akademia przekazuje niezbędne kwalifikacje i narzędzia do pracy w mediach, działach prasowych instytucji oraz w komórkach zajmujących się promocją i komunikacją.

 

O szczegółach programu można przeczytać na www.komunikacja.iws.gov.pl

qq online qq online qq online qq online