Zaproszenie do udziału w Debacie naukowej pt. „The impact of digital platforms and social media on freedom of expression and pluralism. Online comments and defamation.”

2021-11-05

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie naukowej pt. “The impact of digital platforms and social media on freedom of expression and pluralism”, która odbędzie się w ramach Central European Professors’ Network 2021.

Wydarzenie będzie miało miejsce 9 listopada 2021 r. w godz. 11-11:45 w formie zdalnej. W ramach debaty głos ekspercki zabierze uznany specjalista z zakresu prawa gospodarczego, konkurencyjnego i prawa własności intelektualnej, prof. Dušan V. Popović, profesor Wydziału Prawa Uniwersytetu w Belgradzie.

 

 

Link do transmisji debaty: http://bit.ly/3FWyKvA

 

 

Informacja o ekspercie:

 

Dušan V. Popović jest profesorem prawa gospodarczego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Belgradzie. Specjalizuje się w prawie konkurencji i prawie własności intelektualnej. Po ukończeniu studiów licencjackich na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Belgradzie w 2001 r. uzyskał tytuł specjalisty prawa UE (2002) oraz tytuł magistra prawa UE (2003) na Uniwersytecie w Nancy we Francji. W 2007 roku obronił z wyróżnieniem pracę doktorską na Uniwersytecie Paris Nanterre we Francji. Dušan V. Popović jest prezesem the Serbian Domain Name Dispute Resolution Institution (Serbskiej Instytucji Rozstrzygania Sporów Dotyczących Nazw Domen) i pełni funkcję arbitra w Stałym Sądzie Arbitrażowym przy Serbskiej Izbie Handlowej. Regularnie publikuje na temat prawa konkurencji, prawa własności intelektualnej, prawa UE oraz prawa internetowego.

 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

qq online qq online qq online qq online