Aktualności

Wpływ sztucznej inteligencji na cyberprzestępczość

Sztuczna inteligencja może być wykorzystana przez cyberprzestępców, którzy zautomatyzują swoje ataki i dostosowują swoje scenariusze do ustalonego profilu ofiar – prof. Agnieszka Gryszczyńska. Jej wykład nt. wpływu sztucznej inteligencji na cyberprzestępczość jest dostępny na kanale Youtube Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. 

 


Ostatnie Otwarte Seminaria Naukowe w grudniu

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do obejrzenia ostatnich w tym roku Otwartych Seminariów Naukowych w ramach projektu Polsko-Węgierskiej Platformy Badawczej. Po raz kolejny i ostatni spotkaliśmy się z zespołami ds. sztucznej inteligencji, sądownictwa administracyjnego, ochrony osób starszych i mediacji.

Wszystkie seminaria będą dostępne bezpłatnie online pod wskazanymi poniżej linkami. Serdecznie zapraszamy!


Platformy badawcze Europy Centralnej

W ramach współpracy międzynarodowej Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości odbyła się konferencja Polsko-Chorwackiej, Słowackiej i Ukraińskiej Platformy Badawczej. Wśród poruszonych zagadnień prawnych znalazła się sztuczna inteligencja, prawna ochrona osób starszych, mediacje oraz sądownictwo administracyjne.


Sztuczna inteligencja i ochrona osób starszych

Kilkudziesięciu wybitnych naukowców z Polski i Węgier podsumowało badania prowadzone w 2022 roku. Podczas konferencji naukowej zorganizowanej przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości wskazano m. in. na potrzebę przyspieszenia prac regulacyjnych nad sztuczną inteligencją oraz zwiększenia ochrony prawnej osób starszych.   


Międzynarodowe Konferencje Naukowe 21-23 listopada 2022

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na dwie Międzynarodowe Konferencje Naukowe, w trakcie których zostaną podsumowane badania przeprowadzone w ramach projektów:

– Polsko-Węgierska Platforma Badawcza;
– Polsko-Chorwacka Platforma Badawcza;
– Polsko-Słowacka Platforma Badawcza;
– Polsko-Ukraińska Platforma Badawcza.

 


Open Scientific Seminar „Special aspects of administrative justice”

We are pleased to announce that the Open Scientific Seminar of the Protection of the Administrative Justice was held on Friday, 28.10.2022 at 4:00 p.m.

The title of the seminar: Special aspects of administrative justice

 


 Następna strona »