Nagrody IWS za najlepsze habilitacje i doktoraty

W Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości odbyło się posiedzenie Kapituły IV Edycji „Konkursu na najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną z zakresu nauk prawnych”. Po długich obradach, dyskusji i głosowaniu 28 listopada 2022 r. ogłoszono wyniki konkursu.


Delegacja naukowo-badawcza w Norwegii

Wizyta naukowo-badawcza delegacji Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości na Uniwersytecie w Stavanger. Spotkania w Norwegii są ważnym etapem międzynarodowego projektu badawczego pt. „Zintegrowany System Przeciwdziałania Przemocy Domowej”.


Szkolenia z przestępczości bankowej i internetowej

Kilkadziesiąt młodych wzięło udział w II zjeździe w ramach Pracowni Liderów Prawa Junior – programu edukacyjnego Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Uczestnicy podczas paneli szkoleniowych dowiedzieli m. in. jakie są granice wolności słowa w mediach oraz znamiona przestępstw bankowych i internetowych. Ponadto poszerzyli swoja wiedzę o problematykę dowodów elektronicznych w procesie karnym.


Sztuczna inteligencja i ochrona osób starszych

Kilkudziesięciu wybitnych naukowców z Polski i Węgier podsumowało badania prowadzone w 2022 roku. Podczas konferencji naukowej zorganizowanej przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości wskazano m. in. na potrzebę przyspieszenia prac regulacyjnych nad sztuczną inteligencją oraz zwiększenia ochrony prawnej osób starszych.   


Zapowiedź: Wyniki prac polsko-węgierskiej platformy badawczej

Jak ustalić odpowiedzialność karną, gdy sprawcą jest sztuczna inteligencja, jaka powinna być ochrona procesowa osób starszych i efektywność sądownictwa administracyjnego – to tylko przykładowe tematy polsko-węgierskiej konferencji naukowej, na którą 21-22 listopada zaprasza Instytut Wymiaru Sprawiedliwości.

 


Komunikacja w sytuacjach kryzysowych

Kilkunastu młodych wzięło udział w kolejnym szkoleniu medialnym w ramach  Akademii Komunikacji Społecznej – program edukacyjny Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Uczestnicy podczas szkolenia dowiedzieli się m. im. jak prowadzić komunikację z mediami w sytuacjach kryzysowych.


Wyniki prac polsko-węgierskiej platformy badawczej: Agenda

Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek i wtorek, 21-22 listopada 2022 r. odbędzie się druga edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej ‘Polish-Hungarian Research Platform’. Zachęcamy do zapoznania się z agendą wydarzenia.


Prawo karne w Europie Środkowej

Przedstawiciele Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości wzięli udział w międzynarodowej konferencji podsumowującej 10-lecie nowego kodeksu karanego na Węgrzech. Podczas debaty w budynku Sądu Najwyższego w Budapeszcie zastanawiano się nad wyzwaniami w europejskiej kryminologii w świetle doświadczeń Europy Środkowej i nauki XXI wieku


Summary of the debate on the right to privacy (video)

“The right to privacy as a current issue of the 21st century” and “The right to privacy as an element of Polish legislation” were the titles of two panel discussions at HARD-TALK “The Right to Privacy”. The role of panelists was played by students and master’s degree holders from Cardinal Stefan Wyszynski University of Warsaw.


Zapowiedź: Kolejny zjazd Akademii Komunikacji Społecznej

W najbliższą sobotę, 19 listopada 2022 r. w Centrum Analiz Strategicznych Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości odbędzie się kolejny zjazd Akademii Komunikacji Społecznej – programu edukacyjnego IWS.


Następna strona »