Projekt „Zintegrowany System Zapobiegania Przemocy Domowej” jest organizowany przez Instytut Sprawiedliwości w Warszawie (organizator projektu) w partnerstwie z Uniwersytetem w Stavanger (partner projektu)
EWALUACJA
Otwarty nabór wniosków w ramach Funduszu Małych Grantów 1 w obszarze programowym Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i przemocy ze względu na płeć realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, Operatora Programu „Sprawiedliwość”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 zaowocował wyborem 14 gmin, które przeszły pozytywną ocenę formalnoprawną i biorą udział w ewaluacji pilotażu modelu zintegrowanego systemu zapobiegania przemocy domowej.
Gminy, które biorą udział w pilotażu modelu to:
- Gmina Chojnów
- Gmina Miejska Dzierżoniów
- Gmina Gubin o statusie miejskim
- Gmina Trzebnica
- Gmina Łodygowice
- Gmina Miejska Kraków
- Gmina Bogdaniec
- Gmina Siemianowice – Śląskie
- Gmina Połczyn Zdrój
- Gmina Tomaszów Lubelski
- Gmina Miasto Świdnica
- Miasto i Gmina Biała Piska
- Gmina Miłki
- Gmina Bytom
W okresie wdrażania modelu w gminach, Instytut Wymiaru Sprawiedliwości, w ramach prowadzonego projektu badawczego pt. „Zintegrowany system zapobiegania przemocy domowej” zatrudnił koordynatora implementacji – specjalistę, który jest wsparciem merytorycznym dla gmin i prowadzi ciągłą ewaluację modelu oraz przekazuje propozycje jego optymalizacji do zespołu badawczego.
Praktyczna weryfikacja modelu i jego obiektywna, naukowa ocena pozwoli na zapewnienie wysokiego poziomu jego efektywności oraz dostępności. Końcowa ewaluacja pozwoli na wypracowanie zoptymalizowanej finalnej wersji modelu.
Poniżej zachęcamy do zapoznania się z aktualnościami z gmin dotyczącymi wdrażania pilotażu modelu zintegrowanego systemu przeciwdziałania przemocy domowej.